5 porad dotyczących projektowania wnętrz, które pozwolą klientom przejść przez drzwi i wydać więcej

Niezależnie od tego, czy chcesz otworzyć nową restaurację, czy rozwijać firmę handlową, zastosowanie dobrego projektu wnętrz przynosi wiele korzyści. Projekt, który może „poprawić użyteczność, zwiększyć atrakcyjność i wpłynąć na postrzeganie” [1] twojego produktu, przestrzeni lub usługi, jest zdecydowanie nieocenioną inwestycją, a nie kosztem.

Profesjonalni projektanci wnętrz przestrzegają wielu przepisów, wytycznych, ludzkich uprzedzeń i ogólnych problemów projektowych.

Jeśli zastosujesz kilka ugruntowanych zasad projektowania do swojego komercyjnego wnętrza, jest bardziej prawdopodobne, że Twój projektowanie wnętrz online odniesie sukces. Weźmy na przykład te:

1 Efekt estetyczny i użytkowy

Czy kiedykolwiek przechodziłeś obok restauracji i pomyślałeś, że musisz tam zjeść, nie patrząc na menu? Jeśli Twój projekt wygląda dobrze, będzie skuteczniej przemawiał do odbiorców, stymulując pozytywną reakcję, a nawet wywołując poczucie lojalności.

2 Wyrównanie

Jak często wchodziłeś do sklepu z myślą o konkretnym zakupie, a pół godziny później wychodziłeś z towarami, o których nie wiedziałeś, że ich potrzebujesz? W dzisiejszym środowisku króluje liczba kroków i czas przebywania. Wyrównanie to proste narzędzie do projektowania, używane do tworzenia porządku i przepływu wzroku do punktu centralnego. Zwracając uwagę na wyrównanie elementów, przyciągniesz ludzi, uspokoisz ich i potencjalnie zwiększysz ich inwestycję w Twój produkt, usługę lub przekaz.

3 Kolor i oświetlenie

Powrót do czasów wczesnej ludzkości, kiedy ogień odpędzał zagrożenia związane z nocą, kolor i światło naśladujące otwarty płomień mogą sprawić, że ludzie poczują się bardziej zrelaksowani i wygodni. I odwrotnie, określone kolory i oświetlenie mogą zachęcić ludzi do przejścia. Wykorzystując świadome i podświadome reakcje ludzi na kolor i oświetlenie, Twój projekt może sprawić, że ludzie będą kupować więcej wina, jeść więcej jedzenia, spędzać więcej czasu, wydajniej pracować itp.

4 Spójność

Virgin Group, prawdopodobnie odnosząca największe sukcesy brytyjska marka wszechczasów, stworzyła ponad 200 markowych firm na całym świecie w szerokim zakresie sektorów biznesowych. Natychmiast rozpoznawalna marka przenika każdy aspekt ich działalności, od literatury po wnętrza. Po prostu, jeśli upewnisz się, że Twój projekt jest jednolity i spójny we wszystkich aspektach Twojej działalności, pomoże to wpłynąć na sposób, w jaki jesteś postrzegany. Skupi uwagę, utrwali Twoją markę w umysłach ludzi i wzbudzi zaufanie, szacunek i zaufanie.

5 Koszty i korzyści

Wybierasz się na wycieczkę do muzeum. Niezależnie od tego, czy chodziłeś, jeździłeś na rowerze, jechałeś samochodem czy autobusem, energia została zużyta. Kiedy tam dotrzesz, jesteś rozczarowany tym, co znajdziesz. Podświadomie zadajesz sobie pytanie, czy naprawdę było warto. Aby projekt odniósł sukces, korzyści muszą przewyższać koszty. Z punktu widzenia komercyjnego najważniejsze jest to, że jeśli Twoi klienci mają przyjemne doświadczenia, znacznie częściej zostają, wydają pieniądze i wracają. To nieuchronnie zwiększa rentowność.

Posted on Categories blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *